Zažijte nevšední ostrov Madagaskar

Zažijte nevšední ostrov Madagaskar

Tento čtvrtý největší ostrov světa je opravdovým cestovatelským rájem. Nachází se v azurově modrých vodách Indického oceánu a od Afriky ho odděluje Mosambický průliv.

A v čem tkví největší půvab tohoto ostrova? Především v jeho rozmanitosti. Leží v tropickém pásmu a v různých částech tohoto ostrova panuje velmi odlišné podnebí. V jeho východní části se rozkládají deštné pralesy a na jihu a západě zase najdeme travnaté savany a vyprahlé typy vegetace připomínající poušť s mnoha druhy kaktusů a baobabů.

Madagaskar v sobě ukrývá nevšední poklady.

Díky ranému oddělení se od kontinentu již v období druhohor, měla jeho fauna i flóra dostatek času na samostatný vývoj. Proto zde můžete narazit na velmi zajímavé rostliny a živočichy, které nenajdete nikde jinde na světě. Zřejmě nejznámějším madagaskarským endemitem je lemur. Tyto zákonem chráněné poloopice se vyskytují po celém ostrově, bohužel vlivem kácení deštných pralesů se jejich populace snižuje.

Ostrov Madagaskar nabízí k návštěvě velkého množství národních parků. Turisty hojně navštěvovaným je národní park Isalo. Na první pohled vyprahlé pouštní kaňony v sobě ukrývají hustou síť potůčků a bujnou vegetaci. Národní park Masoala, zapsaný na seznamu UNESCO je pravým tropickým rájem sahajícím až k pobřeží.

Kromě překrásné krajiny vyzývá tento ostrov k objevování místních kultur. Obyvatelé Madagaskarské republiky takzvaní Malgaši, až na výjimky žijí převážně v chudobě. Živí je nejčastěji zemědělství, například pěstování rýže a na pobřežích rybolov. O co chudší jsou z venku, o to bohatší jsou na duchu. Vesměs jsou to přátelští, vřelí lidé. Domluvíte se s nimi malgašsky, francouzsky či anglicky.

Antananarivo – hlavní město Madagaskaru, není sice turisticky nejlákavějším místem, nicméně i zde stojí za shlédnutí palácový komplex Rova. Návštěvník by se měl vydat i na místní rozsáhlá tržiště. Madagaskar toho nabízí opravdu mnoho a jeho objevování je jistě zážitkem na celý život.