Kdy nejlépe se na ostrov vydat

Kdy nejlépe se na ostrov vydat

Madagaskaru se přezdívá osmý světadíl. Jedním z mnoha důvodů, proč by se tak relativně malý kus pevniny mohl řadit mezi kontinenty, je rozličnost místního podnebí. Nevíte-li v jakém ročním období se na ostrov vydat a jak se na pobyt zde vybavit, je především ze všeho nejdůležitější vzít v potaz, kterou část ostrova se chystáte navštívit.

Dalo by se říci, že na Madagaskaru se střídají jen dvě roční období. Zima trvá od dubna do listopadu a v tomto čase příliš neprší. Od prosince do března zde panuje léto, které je charakteristické obdobím dešťů. Nejméně srážek lze očekávat v jižní části ostrova, jsou zde převážně savany. Naopak nejvíce srážek spadne na východním pobřeží.

Příliš Vám nedoporučujeme do této oblasti vycestovat v době od ledna do března, kvůli častým výskytům cyklónů. Od listopadu do března se průměrná denní teplota na ostrově pohybuje okolo 30°C a od dubna do října zde panují teploty kolem 20°C. Záleží na dané lokalitě.

Například oblast kolem města Toliara ležící v jihovýchodní části ostrova, je pro své mírné klima vhodná k pobytu celoročně. Jinde ve vyšších polohách mohou noční teploty padat až k nule!

Ideální doba pro dovolenou na Madagaskaru s ohledem na počasí, je od dubna do června, kdy je zdejší vegetace po uběhlém období dešťů stále krásně svěží a přitom již nehrozí, že budete neustále promočeni. V říjnu a v listopadu se příroda začíná probouzet a právě v tomto čase, můžete spatřit čerstvě narozená lemuří mláďata.

Kvalitní repelent, moskytiéra, pláštěnka, nepromokavá obuv a dostatek ponožek –  toto je nezbytná výbava při návštěvě místních národních parků. Obvzlášť Masoala a Ranomafana jsou pravými deštnými pralesy, proto je důležité myslet na to, že zde panuje velmi vlhké klima a nenechat si zkazit túru případným deštěm a dotěrnými komáry.