Dovolená na Madagaskaru

Dovolená na Madagaskaru

Rozhodli jste se pro dovolenou na Madagaskaru a nevíte do které části ostrova se vydat? Je třeba si rozmyslet, jakým způsobem chcete pobyt zde strávit. Jste spíše vyznavači relaxace a lenošení na pláži, či Vás více láká aktivní dovolená s množstvím zážitků a sportovním vyžitím? Pojďme společně omrknout některé možnosti pobytu na tomto unikátním ostrově.

Fianarantsoa

Jedno z větších měst ležících ve vnitrozemí, mající vlastní letiště, je dobře situované pro různé aktivity a zážitky. Od pobřeží je vzdálené necelých sto kilometrů vzdušnou čarou. V nepříliš velké vzdálenosti od města se nachází národní park Ranomafana, kam určitě stojí za to se vydat.

Obdivovat zde budete vzácné druhy ptactva, chameleony a v neposlední řadě i lemury. Čeká Vás zde náročnější terén a proto je potřeba disponovat dobrou kondicí. Při cestě na jih ve městě Ambalavavao můžete navštívit vinařskou farmu a opačně na sever od Fianarantsoy spatříte městečko Ambositra, proslulé výrobou sošek ze vzácných druhů dřeva.

Toamasina

Druhé největší město Madagaskaru ležící přímo na pobřeží, je vzdálené 200 km od hlavního města Antananarivo. K vidění je zde například katedrála sv. Josefa. Můžete se projet po vodním kanále Des pangales, který protéká velkou částí města a prohlédnout si rybářská obydlí i různé zátoky a laguny.

Ve městě se nachází železniční trať a velký lodní přístav. Ubytovat se můžete v některých z mnoha hotelů, např. v Hotel Neptune Tamave. Na místních plážích se koupat dá, ale voda zde není tak průzračně čirá jako v jiných oblastech Madagaskaru.

Sainte Marie

Pokud Vás lákají překrásné pláže pokryté palmami a bílým jemným pískem, je tento ostrůvek nacházející se podél východního pobřeží Madagaskaru tím pravým místem. Můžete se zde potápět u překrásných korálových útesů a v letním období zahlédnout velryby každoročně plující okolo ostrova.

Nosy Be

Tento ostrov leží u severní části Madagaskaru a také zaujme především úchvatnými písčitými plážemi a průzračnou vodou s možností šnorchlování. Čeká tu na Vás pravá exotika. Na ostrově se hojně pěstuje cukrová třtina, káva a vanilka. Vydat se můžete na průzkum panenské džungle v přírodní rezervaci Lobeke.