Poleťme na Madagaskar

Poleťme na Madagaskar

Ať už se na Madagaskar rozhodnete vydat s partou přátel, partnerem nebo na vlastní pěst, bude se Vám hodit pár rad a tipů ohledně koupě letenek. Nejsnadněji se totiž na ostrov dostanete letecky.

Možnost přímého letu z České republiky do Republiky madagaskarské neexistuje. Na ostrov létají například společnosti Air France, Lufthansa, Air Madagascar a Kenya Airways – v tomto případě s mezipřistáním v Nairobi. Do hlavního města Antananariva (Ivato – letiště) odlétají linky z Vídně a Paříže. Do Vídně se z Prahy dopravíte snadno i vlakem.

Na ostrov Nosy be, což je ostrov u Madagaskaru, se z Vídně dostanete s přestupem v Addis Abeba se společností Ethiopian Airlines. S ohledem na cenu letenky doporučujeme koupit letenku zpáteční a zakoupit ji co nejdříve, to jest s předstihem několika měsíců před plánovaným odletem. Zpáteční letenky na Madagaskar se v současné době pohybují v rozmezí 20 – 30 tisíc Kč.

S trochou štěstí se dají sehnat i levněji. Poletíte-li se společností Air Madagascar a prokážete-li se zpáteční letenkou, získáte 40-50 % slevu na vnitrostátní letenky a snadněji se pak dopravíte do různých částí ostrova, například do města Toamasina či Fianarantsoa.

Doba letu se mimo jiné váže i na počet mezipřistání. Nejčastěji Vás čekají mezipřistání dvě. V průměru se na Madagaskar z Prahy dostanete přibližně za 20 hodin. Let se společností Air Madagascar z Paříže do Antananariva trvá přibližně 11 hodin. Solidní letenky můžete přehledně vyhledat například na portálech Letuska.cz, Pelikan.cz a Skyscanner.cz.

A ještě jedno důležité doporučení na závěr. Při odletu z ostrova se na letiště dostavte 3-4 hodiny předem. Kvůli organizačním zmatkům na letišti v Antananarivu totiž hrozí, že se do letadla nedostanete včas a stroj odletí bez Vás.